top
logo
orzel.gif

Dziennik elektroniczny

Kształcenie młodocianych

Reforma oświaty

Filmy promocyjne

Serwis edukacyjny

Losy absolwentów

Z galerii

Strefa nauczyciela

Aktualnie on - line

Naszą witrynę przegląda teraz 53 gości 

Najbliższe terminy

Wt Cze 27 @08:00 - 05:00
WAKACJE!
Wt Cze 27 @08:00 - 05:00
Egzaminy zawodowe

FacebookWebmaster: Kamila Wiszniewska
Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email

5 kwietnia 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej, w której wzięło udział 50 uczestników, przedstawicieli szkół średnich oraz gimnazjów z Suwałk i okolic. Zdecydowana większość uczniów wybrała język angielski oraz francuski, pojawiły się też piosenki w języku rosyjskim, hiszpańskim
zobacz relację

Więcej…
 
Budki dla ptaków PDF Drukuj Email

Nasi młodzi stolarze z klas TD w ramach praktycznej nauki zawodu na warsztatach CKP wykonali budki lęgowe dla ptaków, które otrzymają 7 kwietnia br. mieszkańcy Suwałk. To kolejna akcja suwalskiego samorządu wspierana przez naszych uczniów. Zimą uczniowie przygotowywali karmniki.
 
Zajęcia w Wigierskim Parku Narodowym PDF Drukuj Email
 5 kwietnia br. klasa 4TL wzięła udział w zajęciach terenowych z geografii na terenie Wigierskiego Parku Narodowego. Uczniowie poznawali zasady przebywania na terenach chronionych, oglądali zbiorowiska leśne oraz zbiorniki wodne, przeszli dwie ścieżki dydaktyczne pn. „Las” i „Suchary”.
zobacz galerię

 
Światowy Dzień Zdrowia PDF Drukuj Email

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia, daje nam możliwość uaktywnienia działań poświęconych problemom zdrowotnym. W 2017 roku przebiega pod hasłem „Depresja porozmawiajmy”. Choroba ta dotyka ludzi w różnym wieku, z różnych środowisk, we wszystkich krajach. Jest przyczyną cierpienia psychicznego i negatywnie wpływa na zdolność cierpiących na depresję osób do wykonywania nawet
Więcej…
 
Wielkanocna zbiórka żywnośc PDF Drukuj Email

31 marca i 2 kwietnia br. wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu wzięli udział w kolejnej już zbiórce artykułów spożywczych organizowanej przez Polskie Banki Żywności. 17 młodych wolontariuszy spędziło w sklepach aż 39 godzin, by potrzebujący mieli co jeść i godnie przeżyli święta wielkanocne. Bierzmy z nich przykład.
zobacz galerię
 
73. rocznica stracenia w Suwałkach 16 mieszkańców Suwalszczyzny PDF Drukuj Email
 W piątek 31 marca 2017r. odbyły się uroczystości z okazji upamiętnienia 73. rocznicy stracenia w Suwałkach 16 mieszkańców Suwalszczyzny. Delegacja szkoły wzięła udział we mszy św. w kościele pw. św Wojciecha, a następnie w uroczystości pod Pomnikiem Straceń. Obelisk przy ul. Sejneńskiej upamiętnia tragiczne zdarzenia z 1 kwietnia 1944 roku, kiedy Niemcy powiesili 16 członków ruchu oporu. Ich ciała leżą w Lesie Szwajcarskim.
zobacz galerię
zobacz relację
 
Finał Mistrzostw Suwałk w Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych PDF Drukuj Email

31 marca br. odbył się w naszej szkole finał Mistrzostw Suwałk w Futsalu Szkół Ponadgimnazjalnych. Po zaciętej walce z Zespołem Szkół nr 4 wygraliśmy mistrzostwa. Najlepszym zawodnikiem został Adrian Piekarski z klasy 3TL, a najlepszym bramkarzem Piotr Kareło z klasy 1Ti1. Szkołę reprezentuje drużyna w składzie: Smoliński Patryk (2TL),
zobacz galerię
zobacz film
Więcej…
 
BizneSÓWKA PDF Drukuj Email
 Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie organizowanym przez Urząd Miejski w Suwałkach "BizneSÓWKA". Dwa projekty zostały zakwalifikowane do II etapu. Do urzędu wpłynęło łącznie 14 wniosków, do II etapu konkursu przeszło 6 biznesplanów. 7 kwietnia br. odbędzie się rozmowa z autorami prac. Życzymy powodzenia! Opiekunami są p. Joanna Kalejta i p. Adam Czerech.
 
Wizyta w PUP PDF Drukuj Email

Uczniowie klasy 2TT w ramach realizowanej praktyki zawodowej wzięli udział w spotkaniu informacyjnym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Suwałkach, podczas którego omówiono usługi świadczone przez instytucję pośrednictwa pracy oraz przedstawiono możliwości efektywnego planowania i zarządzania karierą edukacyjno-zawodową. Młodzież dowiedziała się także o możliwościach otrzymania pracy w zawodzie technik obsługi turystycznej, analizowała tzw. barometr zawodów na 2017 rok z naszego regionu.
zobacz galerię

 
Dzień otwarty PDF Drukuj Email

Pierwszy w tym roku Dzień Otwarty naszej szkoły za nami. W środę 29 marca br. odbyły się konkursy międzyszkolne dla gimnazjalistów, przedstawienia w języku angielskim i w języku niemieckim, prezentowaliśmy również ofertę kształcenia od września 2017r.  II etap Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego dla Gimnazjalistów RamBit wygrał Ignacy Skoczylas z Gimnazjum im. Marii Konopnickiej. W IV Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego "Język + zawód = przyszłość"  były do wyboru testy w 3 kategoriach informatyka, reklama i mechanika. Najlepszy okazał się Jan Drejer z Gimnazjum 
zobacz galerię
zobacz film
Więcej…
 
Apel porządkowy PDF Drukuj Email

Dyrektor szkoły Joanna Woronko zaprasza wszystkich uczniów wraz z nauczycielami na apel porządkowy w czwartek 30 marca br. o godz. 9.50, w czasie którego m.in. zostanie przedstawiony plan pracy szkoły na kolejne miesiące nauki, zostaną też wyróżnieni uczniowie z wysokimi wynikami w konkursach i zawodach. Klasa z najlepszą frekwencją otrzyma nagrodę. Prosimy o punktualne przybycie na halę. 
 
Wspieramy akcję PCK PDF Drukuj Email

Blisko milion dzieci i młodzieży żyje w rodzinach, które na co dzień borykają się z niedostatkiem i nie stać ich na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb m.in.: jedzenia, dachu nad głową, higieny i edukacji. Nasi wolontariusze ze szkolnego koła PCK nie są obojętni wobec potrzebujących i wraz z opiekunem p. Krzysztofem Gorszewskim wzięli udział w dniach 25-26 marca br. w akcji PCK ph. "Godne dzieciństwo".
zobacz galerię

 
« PoczątekPoprzednia12345678910NastępnaOstatnie »

Strona 6 z 24

bottom

[1927 - 2017] <> Copyright © 2017 Zespół Szkół nr 6 w Suwałkach. Powered by Joomla!.